ערגול פרופילים

ערגול פרופילים

פרופילי פלדה לתעשיה הינם רכיבים (עשויים מסגסוגת פלדת פחמן לרוב) בעלי חתכים בצורות הנדסיות שונות, המשמשים חומר גלם עבור בניית מבני פלדה כגון: גגות קלים, שלדי מבנים, ארובות, גשרים, מיכלים, צנרת ועוד. לכל פרופיל יש טווח מידות סטנדרטיות והשוני בין סוגי הפרופילים על מידותיהם משליך על השוני בתכונותיהם המכניות כמו: קשיחות, אלסטיות, מקדם התפשטות ועוד. ארסנל הפרופילים ומידותיהם משרתים את מהנדס הבניין בתכנון המבנה והפונקציונליות המיועדת לו, ולפי תקן כמובן.

ערגול פרופילים הינו תהליך עיבוד של פרופילי הפלדה, הוא מתבצע באמצעות מכונת ערגול המכופפת אותם סביב הציר הרצוי ובהתאם לדרישות הלקוח. באמצעות מעבר הפרופיל (הלוך ושוב) דרך שלושה גלילים או יותר, עליהם מותקנת תבנית התואמת את תצורת הפרופיל, ותוך הפעלת לחץ מדורג – מקבל אותו פרופיל עקמומיות עם רדיוס. ככל שמידת הפרופיל גדלה, כך יגדל כוח ההתנגדות שלו ויהיה צורך במכונה בעלת רמת ניצולת (הספק) גבוהה המסוגלת לספק כוח רב יותר לשם כיפופו. מטרת ערגול הפרופילים הינה לקבל את חומר הגלם (אשר בצורתו הבסיסית מיוצר ומסופק ישר) בצורה עגולה ובעלת רדיוס, כך תתאפשר בניית מבנים או אלמנטים עגולים כגון: סילוסים, ארובות, אגדים מרחביים, כיפות צלינדריות, אלמנטים קשתיים ועוד. בימינו, בהם הפן האדריכלי כה מהותי ומשמעותי בתחום הבניין, ואף בענף התעשייה, יש שימוש גדל והולך בפרופילי פלדה מעורגלים – המשווים נופך דקורטיבי למבנה.

חברת א.פ.י.ד מספקת שרותי ערגול פחים, באמצעות מערך מכונות ערגול חזקות ומתקדמות המסוגלות לעגל את כל סוגי הפרופילים בטווח רחב של מידות.
חברת א.פ.י.ד מספקת שרות איכותי ומקצועי תוך הקפדה על דיוק ומהירות.
טבלת מידות עירגול פרופילים